KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14024263
nr 1402 4263
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 juni 2021
kl 19:46:41
7/6 16:04:37